Bilet Sorgulama ve İptal

Bilet alımı sonrası telefonunuza gönderilmiştir
Bilet alımı sırasında kullandığınız telefon numarası
PNR numaranızı bulmak için onay e-mail veya cep telefonunuzu kontrol ediniz.
PNR numaranızı bulamıyor musunuz?

Yukarıdaki panelden iptal edilen biletlerin iadesi, hiçbir kesinti olmaksızın kredi kartlarına 5-15, banka kartlarına 20 iş günü içerisinde yansıyacaktır.

Bilet İptal Şartları

Geçmiş tarihli biletler iptal edilemez.

Şubeden/otogardan çıktısı alınan biletlerin iptali, seferden 24 saat önce şubeden ya da otogardan yapılmaktadır.

1 Saat Kala Bilet İptal Hakkı

Cepbus.com’dan satın aldığınız 170 firmanın otobüs biletlerini, otobüs kalkış saatine 1 saat kala online iptal edebilirsiniz. 1 saat kala iade yapılamayan otobüs firmaları ise şöyledir; Bu işlemi Adıyaman Gülaras, Adıyaman Ünal, As Turizm, Bayburt Turizm, Cesur Bingöl, Dilek Seyahat, Elazığ Hazar Turizm, Esadaş, Has Turizm A.Ş., Has Turizm Ltd., Isparta Petrol, Kahramanmaraş Mehteroğlu Turizm, Kanberoğlu, Köksallar, Lider Adana Seyahat, Lider Muş Tur, Lüks Barış Turizm, Lüks Ereğli, Lüks Erova Turizm, Lüks Mersin, Martur Trz.Ltd.Şti., Mersin Travel Turizm, Mis Amasya, Net Turizm, Öz Elazığlılar Seyahat, Öz Elbistan, Özlem Adana Turizm, Safran Turizm, Siirt Petrol, Star Batman, Tokat Kale Seyahat, Tokat Seyahat, Turay Turizm, Ulusoy Seyahat, Villa Seyahat, Yeni Adana, Metro Turizm, Özkaymak, Kale Seyehat, Efetur, Gürkan Turizm, İzmit Seyahat, Özemniyet, Lüks Artvin Seyahat, Balıkesir Uludağ, Kontur Turizm, Medine Turizm, Kastamonu Özlem Seyahat hariç, diğer Cepbus alt yapısından bulunan tüm otobüs firmaları için gerçekleştirebilirsiniz..

Otobüs Bileti İptali Nasıl Yapılır ?

Cepbus.com sitemizden otobüs bileti satın aldıysanız, yukarıdaki PNR No ve Yolcu Soyad ya da Telefon Numarası girilerek biletinizi görüntüleyin. ‘İade et’ butonu ile biletin iptali ve işlem yapılan hesaba iadesi yapılır. Metro Turizm bilet iptali için 0850 222 34 55 numaralı Metro Turizm Çağrı Merkezinden işlem yaptırmanız gerekmektedir.

İptal Edilen Bilet İçin Ücret İadesi Ne Zaman Alınır ?

İptal edilen bilet iadelerinin hesaba yansıması bankalara göre farklılık göstermektedir. Bu süre kredi kartları için 7 iş gününü, banka kartları için 15 iş gününü bulabilmektedir. Aynı gün sonu içerisinde yapılan satış ve iptal işlemlerinde bankalar bakiyeyi belli bir süre provizyonda bekletmekte ve daha sonra işlemi provizyondan silmektedirler. Bu tarz durumlarda hesapta hem çekim işlemi hem de iade işlemi görünmeyecektir.